> O školi  > Općenito
Općenito

Školski centar za stručno obrazovanje metalskih i elektrotehničkih kadrova (MEC) postoji od 1962. god. Reorganizacijom škola u RH, 1992. godine škola mijenja naziv u Elektrostrojarska škola Varaždin.

Djelatnost škole obuhvaća odgoj i obrazovanje mladeži i odraslih za stjecanje srednje stručne spreme, stjecanje znanja i sposobnosti za rad te nastavak školovanja. Jedan od osnovnih ciljeva naše škole je da učenicima pruži prvorazredno obrazovanje u području :

• elektrotehnike
  • računalstva
  • mehatronike
  • multimedije
  • strojarstva
  • PT prometa
  • grafike

Odgojno obrazovni program ostvaruje se u okviru četverogodišnjeg i trogodišnjeg nastavnog plana i programa. U radionicama i praktikumima škola obavlja uslužnu i proizvodnu djelatnost, te vrši prodaju vlastitih proizvoda na tržištu. U školskom restoranu "Elektron" nudimo i ugostiteljske usluge.

Monografiju izdanu povodom pedesetgodišnjice škole možete vidjeti ovdje

Opći podaci

Adresa: Hallerova aleja 5, 42 000 Varaždin
Matični broj: 3961281
e-mail: ess@vz.t-com.hr

broj razrednih odjeljenja: 49
broj učenika: 1268

Uprava škole

Ravnatelj škole: Igor Kos, dipl.inf.
Tajnik škole: Radek Perši
Pedagoginja: Nevena Šanjek