Elektroničar-mehaničar
Program (JMO - trogodišnji) sastoji se od općeobrazovnog, stručno - teorijskog i praktičnoga dijela (program naukovanja). Praktična se nastava jedan dan izvodi u školi, a najmanje dva dana tjedno kod licenciranog obrtnika ili poduzeća koje ima licencu obrtničke komore.

Nakon školovanja učenik je osposobljen za :
- montažu, održavanje i kontrolu audio, video i komunikacijske opreme
- održavanje i montažu računalne opreme
- kroz izborne sadržaje u računalnim radionicama i laboratorijima škole raditi u programima za projektiranje računalom, obradom zvuka i slike.

Na kraju školovanja učenici polažu završni i pomoćnički ispit za koji im Hrvatska obrtnička komora izdaje posebnu svjedodžbu.

Elektroničar - mehaničar može nakon tri godine radnoga iskustva u struci polagati majstorski ispit koji mu omogućava otvaranje vlastitog obrta. Također postoji i mogućnost nastavka školovanja.

Ugovor o naukovanju s licenciranim obrtnikom ili trgovačkim društvom te liječnička svjedodžba medicine rada.