Grafičar tiska

Program se sastoji od općeobrazovnog, stručno - teorijskog i praktičnoga dijela. Praktična se nastava dva dana tjedno izvodi u školskoj radionici (tiskari), kod obrtnika ili trgovačkog društva koje se bavi grafičkom djelatnošću.

Poslovi i radni zadaci grafičara tiska su:
- proizvodnja svih vrsta grafičkih proizvoda: knjiga, kutija, ambalaže, etiketa, brošura, novina.

Tijekom školovanja učenici rade, ovisno o tehnici tiska, na različitim strojevima za tisak, pripremaju i miješaju boje, realiziraju tisak, kontroliraju tehnološki proces otiskivanja.

Nakon završetka školovanja učenici se mogu zaposliti u grafičkim poduzećima koja se bave izradom/ proizvodnjom svih vrsta grafičkih proizvoda.

Zanimanje je danas jako traženo na našem tržištu rada.
Postoji i mogućnost nastavka školovanja

Posebni uvjeti: Ugovor o naukovanju i liječnička svjedodžba medicine rada.