Precizni mehaničar
Školovanje za zanimanje preciznog mehaničara (JMO) osposobljava učenike za:
- poslove popravka i održavanja uredske tehnike, optičkih instrumenata, konfekcijskih strojeva
-upoznavanje s najmodernijim CAD/CAM tehnologijama.

Praktična se nastava jedan dan izvodi u školi, a najmanje dva dana tjedno kod licenciranog obrtnika ili u poduzeću koje ima licencu obrtničke komore.
Na kraju školovanja učenici polažu završni i pomoćnički ispit za koji im Hrvatska obrtnička komora izdaje posebnu svjedodžbu koja služi za napredovanje u struci.

Nakon tri godine radnoga iskustva u struci precizni mehaničari mogu polagati majstorski ispit koji im omogućava otvaranje vlastitog obrta. Postoji i mogućnost nastavka školovanja.

Ugovor o naukovanju s licenciranim obrtnikom ili trgovačkim društvom te liječnička svjedodžba medicine rada.