Puškar

Školovanje za zanimanje puškar osposobljava učenike:
- za poslove popravka i održavanja naoružanja, optičkih instrumenata u naoružanju i ostale opreme u tehnologiji naoružanja
-za upoznavanje s najmodernijim CAD/ CAM tehnologijama koje se primjenjuju u proizvodnji i održavanju naoružanja

Praktična nastava izvodi se jedan dan izvodi u školi, a najmanje dva dana tjedno kod licenciranog obrtnika ili u poduzeću koje ima licencu obrtničke komore.

Na kraju školovanja učenici polažu završni i pomoćnički ispit za koji im Hrvatska obrtnička komora izdaje posebnu svjedodžbu koja služi za napredovanje u struci.

Nakon tri godine radnoga iskustva u struci puškari mogu polagati majstorski ispit koji im omogućuje otvaranje vlastitog obrta. Postoji i mogućnost nastavka školovanja.

Ugovor o naukovanju s licenciranim obrtnikom ili trgovačkim društvom te liječnička svjedodžba medicine rada.