Grafički tehničar
Program zanimanja omogućava stjecanje znanja potrebnih za polaganje državne mature (više razine) i nastavak školovanja na tehničkim fakultetima i veleučilištima za grafiku i dizajn.

Učenici tijekom svojega četverogodišnjeg obrazovanja upoznaju pojedine faze tehnološkog procesa izrade grafičkog proizvoda kao što su priprema (uče i rade na grafičkom oblikovanju i osmišljavanju pojedinih grafičkih proizvoda - letaka, kutija, etiketa, knjiga, brošura u različitim grafičkim aplikacijama), tisak (uče i rade na najmodernijim tiskarskim strojevima) i dorada (uče i rade na svim završnim procesima izrade grafičkog proizvoda kao što su savijanje, sabiranje, numeriranje, lijepljenje i rezanje).

Posebni naglasak je na proučavanju stručnih predmeta koje jednim dijelom učenici mogu birati kao izborne programe u četvrtoj godini svojeg školovanja.