Medijski tehničar
Program zanimanja omogućuje stjecanje znanja potrebnih za polaganje državne mature (više razine) i nastavak školovanja na tehničkim fakultetima i veleučilištima u području informatike, računalstva, grafike, multimedije.

Program je namijenjen učenicima koji se žele kvalitetno pripremiti za nastavak školovanja ili za obavljanje poslova medijskog tehničara.

Program medijskog tehničara je interdisciplinaran i on u sebi objedinjava informatiku,webni dizajn, likovnu umjetnost, računalne mreže, programiranje za web, baze podataka, film, audio i videotehniku.

Obrazovni program medijskog tehničara usmjeren je prije svega na primjenu računala u području medija koji se obrađuju uporabom računala i pretežno distribuiraju putem interneta. To su poslovi poput izrade webnih stranica, obrade fotografija, obrade zvuka i filmova na računalima.