Grafički urednik – dizajner
Program omogućava stjecanje znanja potrebnih za polaganje državne mature (više razine) i nastavak školovanja na tehničkim fakultetima i veleučilištima za grafiku i dizajn.

Učenici tijekom svoga četverogodišnjeg obrazovanja koriste suvremenu računalnu opremu i najmodernije grafičke alate za grafički dizajn, izradu animacija, prezentacija, izradu reklama, 3D modeliranje i za izradu multimedijalnih web stranica.

Rade grafičkim alatima (Adobe paketi) za izradu i oblikovanje različitih tiskarskih medija kao što su npr. prospekti, katalozi, plakati, novine, brošure, etikete, kutije, knjige i sl.

Grafiku ubrajamo u multidisciplinarne tehnologije što znači da učenici proučavaju i znanja iz informatike, likovne umjetnosti, web tehnologija, 3D tehnologija i dr.

Posebni naglasak je na proučavanju stručnih predmeta koje jednim dijelom učenici mogu birati kao izborne programe u četvrtoj godini svojeg školovanja.